با افزایش قیمت طلا ، دو علامت پشتوانه طلا افزایش حق تقاضای تقاضا را مشاهده می کنند

با افزایش قیمت طلا ، دو علامت پشتوانه طلا افزایش حق تقاضای تقاضا را مشاهده می کنند

چند ماه گذشته قیمت طلا فلز گرانبها را تقویت کرده است زیرا دولت های جهان بدهی و تورم عظیمی ایجاد کرده اند. به عنوان مثال ، ارزش طلا در هر اونس در هفته اول آگوست بیش از 2 هزار دلار جهش کرد. در همین حال ، به طور مشابه با همتایان فیزیکی ، دو علامت زنجیره بلوکی که ادعا می کنند از طلا پشتیبانی می کنند ، تقاضای قابل توجه و حق بیمه اندکی را دیده اند. در حالی که تعداد انگشت شماری دیگر از سکه های رمزنگاری gold طلای دیجیتال ’ارزش بازار را در سال جاری میلرزاند.

در تاریخ 3 آگوست سال 2020 ، قیمت هر اونس طلای 0.999 افزایش یافت و به 2045 دلار در هر واحد رسید. از آن زمان ، ارزش فلز گرانبها در هر اونس -5.6٪ در طول ماه از دست رفت.

کارشناسان معتقدند اگر سیاستمداران و بانک های مرکزی به ایجاد بلایای اقتصادی ادامه دهند ، ارزش طلا می تواند تا پایان سال به 3 هزار دلار در هر اونس برسد. در حالی که امسال طلا به میزان قابل توجهی افزایش یافته است ، به دست آوردن شمش فیزیکی ، سکه های طلا و میله ها بسیار سخت تر شده است مگر اینکه به صورت عمده خریداری کنید.

اشکال بدنام و تحلیلگر Egon von Greyerz در موارد مختلف به سرمایه گذاران هشدار داده است که در ماه های اخیر “کمبود گسترده طلای فیزیکی” وجود دارد. به خصوص وقتی صحبت از بازارهای آتی سنتی طلا و بازار شمش لندن (LBMA) می شود.

LBMA یکی از بزرگترین بازارهای عمده فروشی طلا و نقره در سراسر جهان است.

“در بازارهای آتی و سیستم LBMA کمبود گسترده طلای فیزیکی وجود دارد. با بالا رفتن طلا و درخواست دارندگان طلا برای تحویل فیزیکی ، دیگر طلایی برای تسویه ادعاهای کاغذ وجود نخواهد داشت. “

بخش دیگری که به شدت در حال رشد است تقاضا برای ارزهای رمزپایه با پشتوانه طلا است و دو مورد از این توکن ها حق بیمه دریافت می کنند. طی دو هفته گذشته ، توکن های پشتیبانی شده از طلا PAXG و XAUT حق بیمه ثابت نسبت به قیمت لحظه ای طلا را بین 0.5 تا 3 درصد مشاهده کرده اند.

به عنوان مثال ، امسال بیش از 77 پروژه رمزنگاری وجود دارد که از فلز گرانبها و زرد براق استفاده می کنند. Tether Limited سکه ای به نام XAUT منتشر کرده است که در برابر هر اونس 1938 دلار معامله می شود ، در مقابل قیمت طلا 1926 دلار است.

یک XAUT منفرد با “یک اونس خوب طلا در یک میله طلای Delivery Good London” نشان داده می شود. XAUT در زمان انتشار 0.62٪ حق بیمه دارد.

توکن Pax Global’s pax gold (PAXG) هم اکنون حق بیمه کمی بیش از قیمت لحظه ای طلا با قیمت 1934 دلار در هر PAXG دارد. رمز PAXG همچنین با یک اونس خوب تروای اونس طلای تحویل خوب لندن پشتیبانی می شود.

تا آنجا که به ارزش ارزیابی بازار و حجم تجارت ، تعدادی از نشانه های کوچکتر با پشتوانه طلا در مقایسه با نشانه های PAXG و XAUT کم رنگ می شوند. در سال 2020 ، محصولات رمزنگاری طلای Tether Limited و Pax Global بالاتر از رقبا هستند.

به عنوان مثال ، در طول ماه اول سال 2020 سکه Karatgold (KBC) دارای سرمایه بازار حدود 65 میلیون دلار است. امروز ، محدودیت بازار KBC به 16 میلیون دلار کاهش یافته است و در طول 24 ساعت گذشته -26.38٪ کاهش یافته است. سازندگان KBC در تحقیقات متعدد مربوط به تنظیم کنندگان مالی از کشورهای مختلف شرکت داشته اند

Share this post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *